Indywidualne programy odchudzające
Najskuteczniejsza diagnostyka alergii pokarmowych
Ocena mikroflory jelitowej
Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
Żywienie w chorobach autoimmunologicznych
Umów się na wizytę - tel.

Odchudzanie

Odchudzanie wcale nie musi wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami. Jeśli Twoim celem jest odzyskanie i trwałe zachowanie smukłej sylwetki, nie powinnaś/powinieneś radykalnie ograniczać jedzenia. Takie postępowanie nieuchronnie prowadzi do spadku tempa przemiany materii, a w rezultacie przyczyni się do wystąpienia efektu jo-jo.

Tak więc aby schudnąć,  trzeba jeść - tyle, że mądrze


 
Dlatego też w naszej Poradni:

 Każda dieta jest indywidualnie opracowana, według potrzeb organizmu, stylu życia, upodobań i preferencji kulinarnych pacjenta, tak by jej stosowanie przede wszystkim  przynosiło zamierzone rezultaty i nie było uciążliwe.

 Kaloryczność diety, dobór produktów spożywczych, odpowiednia ich ilość i proporcje poszczególnych składników odżywczych dopasowane są w zależności od wieku, płci, masy ciała i stanu zdrowia pacjenta. 

 Każda dieta jest dokładnie rozpisana każdego dnia na posiłki i potrawy - w każdym jadłospisie znajdują się dokładne ilości zastosowanych produktów, zarówno w gramach jak i w miarach domowych (np. łyżka, szklanka, sztuka)

 Do każdej potrawy, której sposób przygotowania nie jest oczywisty, dołączony jest również  opis wykonania – ważne zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem (poziom trudności przepisów dostosowujemy do każdego pacjenta indywidualnie).

 W przygotowanym menu znajdą się  potrawy  lubiane (lub przynajmniej tolerowane) przez Pacjenta,  komponowane z produktów ogólnodostępnych, stosowanych w naszej kuchni, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oparte są na aktualnych zaleceniach Instytutu Żywności i Żywienia oraz na najnowszej piramidzie żywienia, zgodnej z najświeższymi badaniami naukowym.


Tylko dieta zapewniająca komplet niezbędnych składników odżywczych jest bezpieczna dla organizmu.