Indywidualne programy odchudzające
Najskuteczniejsza diagnostyka alergii pokarmowych
Ocena mikroflory jelitowej
Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
Żywienie w chorobach autoimmunologicznych
Umów się na wizytę - tel.

Jak jeść, aby schudnąć

Choć każdy z nas, bez względu na noszony rozmiar oraz ilość kilogramów, którą wskazuje waga, jest piękny, niepowtarzalny i powinien akceptować siebie, nadwaga może powodować wiele problemów zdrowotnych oraz psychicznych problemów związanych z niezadowoleniem z siebie i kiepskim samopoczuciem. W takiej sytuacji warto wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować zawalczyć o szczuplejszą sylwetkę. Tylko jak tak właściwie się do tego zabrać?

Dieta to nowy, lepszy sposób odżywania

Aby nasze odchudzanie miało sens i nie skończyło się po kilku tygodniach, musimy do sprawy odżywania, podejść w sposób odpowiedzialny i rozsądny- zobacz konsultacje z Dietetykiem. Nie ma sensu bawić się w intensywne, krótkotrwałe diety, które obiecując schudnięcie w 7 dni, w miesiąc, czy do kolejnego lata. Restrykcyjne, wymagające diety są dla większości osób niczym kula u nogi, która zabiera całą radość życia. O wiele lepiej poukładać sobie w głowie pewne sprawy, przewartościować swoje życie i zastanowić się, co możemy zrobić, aby zachować zdrowy balans, czuć się dobrze i czerpać przyjemność z jedzenia, a jednocześnie niejako jako skutek uboczny tracić powoli, ale systematycznie nadmierne kilogramy.

Zdrowsze jedzenie to inwestycja w siebie

Zwracając większą uwagę na ilość, ale przede wszystkim również jakość kupowanej i spożywanej żywności, inwestujemy tak naprawdę w swoje zdrowie- zobacz również Żywienie-w-chorobie-Hashimoto. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile szkodliwych i niepotrzebnych substancji dostarczamy swojemu organizmowi każdego dnia. Warto jeść starannie dobrane produkty– dokładnie sprawdzać składy, czerpać i poszerzać swoją wiedzę na temat składników odżywczych, artykułów, które będą służyły naszemu ciału i duszy. Dzięki temu będziemy czuć się w pełni sił, o wiele silniejsi, sprawniejsi, będziemy mieć więcej energii, poprawi się nasze samopoczucie i rzadziej będziemy zapadać na różne choroby.

Poszukaj motywacji

Nie wiesz jak zmotywować się do zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz do walki o lepsze zdrowie i smuklejszą sylwetkę? Niektórych pomaga prosta myśl, że będą mogli kupić sobie nowe, wymarzone ubrania. Że ta obcisła imprezowa sukienka, albo koszula noszona na co dzień do pracy będzie prezentowała się o wiele lepiej. Innych może przekonać porównanie, że nasze ciało to nie śmietnik – nie powinniśmy, wrzucać do niego wszystkiego jak leci, na chybił trafił, nie zastanawiając się wcale nad tego konsekwencjami- zobacz analiza składu ciała. A może samemu odczuwasz, że coś jest nie tak z Twoją dietą? Czujesz się senny, ciągle zmęczony, brak Ci sił do stawania naprzeciw trudnościom dnia codziennego. Czy wiesz, że zmiana diety może znacząco wpłynąć na całe Twoje życie i funkcjonowanie? Walka o zdrowie, dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie to chyba dla każdego dostateczny kop motywacyjny.

Kilka praktycznych wskazówek

Zdrowa dieta, dzięki której zadbasz o swoje ciało, a przy okazji schudniesz, powinna opierać się przede wszystkim na piciu dostatecznej ilości czystej wody, dużej ilości warzyw i owoców, ograniczeniu szkodliwych produktów – cukru, soli, artykułów przetworzonych, fast foodów, słodyczy, używek i alkoholu. Nie można jednak jeść za mało – to ważne, aby dostarczać sobie odpowiednią ilość kalorii, adekwatną do swojego trybu życia, płci, wieku i sylwetki. Ciekawą opcją może być skorzystanie z poradni profesjonalnego dietetyka, który pomoże Ci w stworzeniu idealnego jadłospisu, dopasowanego indywidualnie pod Twoje potrzeby. Jednym z godnych zaufania miejsc, które warto odwiedzić w tym kierunku jest Poradnia Dietetyczna La Mariposa https://lamariposa.pl/.  

Dlatego też w naszej Poradni:


 Każda dieta jest indywidualnie opracowana, według potrzeb organizmu, stylu życia, upodobań i preferencji kulinarnych pacjenta, tak by jej stosowanie przede wszystkim  przynosiło zamierzone rezultaty i nie było uciążliwe.

 Kaloryczność diety, dobór produktów spożywczych, odpowiednia ich ilość i proporcje poszczególnych składników odżywczych dopasowane są w zależności od wieku, płci, masy ciała i stanu zdrowia pacjenta. 

Więcej przeczytasz na https://lamariposa.pl/dieta/odchudzanie


Tylko dieta zapewniająca komplet niezbędnych składników odżywczych jest bezpieczna dla organizmu.