Indywidualne programy odchudzające
Najskuteczniejsza diagnostyka alergii pokarmowych
Ocena mikroflory jelitowej
Dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych
Żywienie w chorobach autoimmunologicznych
Umów się na wizytę - tel.

Dietoterapie

"Niezależnie od tego kto był ojcem choroby,
zła dieta była na pewno jej matką"

                         
                                                                           przysłowie chińskie

 

 Dietoterapia jest najtańczą, najprostszą, naturalną metodą przywracania zdrowia i stanowi integralną, choć często pomijaną część terapii wspomagającej leczenie. Polega ona na zastosowaniu określonej diety w zależności od schorzenia i indywidualnych cech organizmu pacjenta. Właściwie dopasowana dieta jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacjii.

W procesie leczenia dietą oczyszcza się organizm ze złogów, przywraca równowagę organizmu i doprowadza do ustępowania chorób, poprzez zmianę stylu życia i żywienia. Właściwa dieta wzmacnia nasz organizm, dodaje siły, wpływa na utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, przedłuża młodość, wpływając pozytywnie zarówno na wygląd jak i na samopoczucie oraz psychikę człowieka, a w różnych dolegliwościach zdrowotnych, przyspiesza powrót do zdrowia.


 Jeśli więc  niepokoją Cię wyniki badań kontrolnych pomyśl o swojej przyszłości i już teraz zmień nawyki żywieniowe. Oferujemy  indywidualnie opracowane diety w:

  • alergiach i nietolerancjach pokarmowych
  • chorobach układu pokarmowego 
  • zaburzeniach hormonalnych (niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy Hashimoto, zespół policystycznych jajników)
  • nadwadze i otyłości
  • cukrzycy
  • wielu innym
W wielu chorobach dieta stanowi podstawowy czynnik terapeutyczny. Konsekwentnie stosowana może wspomóc farmakologię, zapewniając optymalny efekt leczenia, a źle dobrana - pogorszyć stan chorego.

Proces leczenia jest pełny tylko wtedy, gdy prawidłowo się odżywiamy.